Huawei Nova 9 to model, który prezentuje szereg niewątpliwych atutów, co czyni go sprzętem wyróżniającym się na tle konkurencji w średniej półce cenowej. Smartfon ceniony jest za dopracowane oprogramowanie, świetny obiektyw główny, wytrzymałą baterię, szybkie ładowanie i wiele innych atutów.

Huawei Nova 9 – recenzja

Huawei Nova 9 to wszechstronny smartfon – jego zalety znajdują się zarówno po stronie estetycznej, jak i funkcjonalnej. Niebanalny wygląd oraz nowoczesne podzespoły to idealnie współgrająca mieszanka, która ma wiele do zaoferowania użytkownikowi.

Huawei Nova 9 – test najważniejszych parametrów

Huawei Nova 9 zaskakuje swoimi możliwościami, zwłaszcza kiedy zestawimy je z przystępną ceną. Doskonały, solidny procesor Qualcomm Snapdragon 680 w połączeniu z aż 8 GB RAM-u gwarantuje niezawodną pracę urządzenia, błyskawiczną synchronizację oraz możliwość bezproblemowego użytkowania wielu aplikacji naraz.

Wyświetlacz jest optymalnie duży, oferuje doskonałą rozdzielczość Full HD+ i zwiększoną częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie 90 Hz. Dzięki temu animacje oraz wszelkie przejścia są idealnie płynne.

Bateria jest niezwykle wydajna. Ogromne wrażenie robi również niezrównana prędkość jej ładowania – napełnienie jej energią osiągniemy w nie więcej niż 38 minut. Funkcja chłodzenia grafenowego utrzymuje optymalną temperaturę urządzenia, dzięki czemu nie przegrzewa się, a tym samym zyskuje dłuższą żywotność.

Huawei Nova 9 został wyposażony w aż 4 obiektywy, jednak nie to robi największe wrażenie. Główny aparat posiada bowiem matrycę 108 Mpix, dzięki której niezależnie od warunków, odległości od obiektu czy pory dnia możemy uzyskać rewelacyjnej jakości zdjęcia. Przednia kamera również może się pochwalić doskonałą rozdzielczością o wartości 32 Mpix.

Huawei Nova 9 umożliwia umieszczenie w urządzeniu dwóch kart SIM, dzięki czemu telefonu możemy z powodzeniem używać na co dzień, jak i do celów biznesowych. Z dodatkowych, jednak bardzo cennych funkcji smartfon posiada moduł NFC do płatności zbliżeniowych oraz bardzo dobry czytnik linii papilarnych.

Huawei Nova 9, opinie – jak smartfon sprawdza się w praktyce?

Co niespotykane wśród telefonów z tej półki cenowej, Huawei Nova 9 posiada szklane wykończenie tylnej klapki, w dodatku o ciekawej fakturze, która zapobiega wyślizgiwaniu się telefonu z ręki. Smartfon jest lekki i ergonomiczny mimo dużych rozmiarów ekranu, co pozwala zaliczyć wymiary wyświetlacza do niewątpliwych plusów. Co więcej, posiada optymalną jasność, nasycone kolory oraz doskonały kontrast. Ponadto głośniki wydają czyste dźwięki.

Huawei Nova 9 w obliczu braku wsparcia Google zapewnia satysfakcjonujące alternatywy, przekształcając potencjalną słabość w korzyści. Telefon działa wydajnie, szybko i sprawnie. Animacje są niezwykle płynne. Co ważne, ładowanie zdecydowanie przebiega niezwykle szybko, co jest istotnym atutem.

Wykonywane zdjęcia prezentują jakość, której niekiedy próżno szukać w przypadku telefonów ze znacznie wyższej półki. Huawei Nova 9 to dopracowany smartfon, cechujący się szeregiem niesamowitych funkcji i korzystną ceną.