Huawei P30 Pro pretendował w 2019 roku do tytułu najlepszego smartfona. Wciąż jest chętnie kupowany i chwalony przede wszystkim ze względu na naprawdę profesjonalne możliwości fotograficzne. To jednak nie wszystko – w pakiecie dostajemy świetną wydajność, doskonałą baterię oraz wiele innych funkcji.

Huawei P30 Pro – recenzja

Huawei P30 Pro to telefon, który mimo kilku lat obecności na rynku wciąż potrafi zaskoczyć – zarówno pod względem czysto wizualnym, jak i funkcjonalnym. Na to wrażenie składa się wiele nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań.

Huawei P30 Pro – test, który nie pozostawia złudzeń…

Huawei P30 Pro to bez wątpienia telefon najwyższej klasy. Wystarczy spojrzeć na parametry i specyfikację.

Ośmiordzeniowy procesor w połączeniu z 8 GB RAM daje w efekcie demona prędkości, wydajności i solidności. Taki właśnie jest Huawei P30 Pro. Pozwala to na bezproblemowe wykonywanie wielu czynności jednocześnie, a także na granie w bardziej wymagające tytuły.

Bateria jest pojemna i wydajna – pozwala na długą pracę na jednym naładowaniu, które zajmuje jedynie nieco ponad godzinę. Całość dopełnia inteligentna technologia oszczędzania energii. Do zestawu została dołączona certyfikowana ładowarka bezprzewodowa, dzięki której użytkowanie telefonu jest jeszcze przyjemniejsze. Huawei P30 Pro pozwala również na naładowanie telefonu znajomego, słuchawek i innych urządzeń, co istotnie zwiększa jego funkcjonalność.

Kamera TOF HUAWEI umożliwia użytkownikowi dokonywanie precyzyjnych pomiarów – w tym długości, szerokości, a także głębokości, co przyda się w wykonywaniu wielu prac zarówno w domu, jak i w terenie. Wbudowana pamięć jest dość imponująca, bo wynosi aż 128 GB, a co ważne – mamy możliwość jej rozbudowy.

Huawei P30 Pro od momentu wypuszczenia na rynek był najbardziej chwalony za niebanalne możliwości fotograficzne. Poczwórny aparat urządzenia może się pochwalić 40 Mpix w przypadku obiektywu głównego, a ponadto optyczną stabilizacją obrazu, trybem szerokokątnym, nawet 50-krotnym przybliżeniem cyfrowym oraz możliwością wykonania efektownych ujęć także nocą.

Huawei P30 Pro – opinie na temat funkcjonowania smartfona

Sama forma Huawei P30 Pro nie pozostawia złudzeń, że obcuje się z telefonem z wyższej półki. Całość prezentuje się schludnie, wykonanie jest precyzyjne, a wysokiej klasy materiały zapewniają trwałość konstrukcji. Design cechuje się nowoczesnością, elegancją i wyważeniem. Telefon doskonale leży w dłoni, a przyciski rozmieszczone są ergonomicznie, co w znacznym stopniu podnosi komfort użytkowania.

Procesor i RAM zdecydowanie czynią Huawei P30 Pro telefonem niezawodnym – nawet po dłuższym czasie offline wszelkie aplikacje synchronizują się błyskawicznie, nie zakłócając płynnej pracy telefonu. Czytnik linii papilarnych działa bardzo szybko oraz z maksymalną skutecznością.

Możliwości fotograficzne są prawdziwie zaawansowane – zdjęcia mają żywe kolory, cechują się optymalnym pogłębieniem i szczegółowością także w nocy. Co więcej, Huawei P30 Pro oferuje nawet… tryb podwodny! Wszystko to czyni ten model wartym swojej ceny.