W dzisiejszym zglobalizowanym świecie, dostęp do wiedzy i doświadczenia cukierników jest bardzo obszerny. W przestrzeni internetowej można znaleźć wiele kursów, które realizowane są nie tylko w formie stacjonarnej, ale i online. Szkolenia internetowe są doskonałą alternatywą dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na kilkudniowy wyjazd np. na drugi koniec Polski. Sama należałam do takiego grona osób, dlatego uznałam, że skorzystam z oferty wapas.pl. Na stronie przedsiębiorstwa można znaleźć szereg ogłoszeń o prowadzonych szkoleniach cukierniczych online. Czy rzeczywiście warto postawić na tę formę kursu?

Kurs cukierniczy online – zalety

Początkowo sama nie byłam przekonana do szkoleń cukierniczych online. Wydawało mi się, że stacjonarna obecność w miejscu szkolenia jest w stanie zapewnić mi większy zakres możliwości w kwestii praktykowania świeżo zdobytej wiedzy. Sytuacja zmieniła się w okresie pandemicznym, kiedy stacjonarne kursy nie mogły być realizowane. Jako osoba prowadząca prywatną cukiernię i pasjonująca się w tworzeniu słodkich wypieków, chciałam dalej kształcić się w tym obszarze. Łącznie brałam udział w kilkunastu kursach cukierniczych online i muszę przyznać, że te realizowane przez wapas.pl wyróżniają się na tle pozostałych pod kątem poziomu profesjonalizmu szkoleniowców, organizacji całego przedsięwzięcia i miłej, zachęcającej do czerpania wiedzy atmosfery.

Szkolenia cukiernicze online z wapas.pl – dlaczego warto?

Ograniczenia czasowe, zobowiązania rodzinne czy praca etatowa mogą czasem stanowić barierę w realizacji swoich pasji i poszerzania wiedzy w zakresu cukiernictwa. Kurs cukierniczy online jest więc wspaniałym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności cukiernicze bez konieczności przemieszczania się do szkoły czy przestrzeni warsztatowej. Dodatkową zaletą tego rozwiązania są mniejsze koszty szkolenia, ponieważ całe przedsięwzięcie nie wiąże się z koniecznością rezerwacji bazy noclegowej, czy organizacji dojazdu. Kursy cukiernicze online, dostępne na stronie wapas.pl, zapewniają obszerne kompendium wiedzy – od podstawowych technik po zaawansowane sztuczki, nietuzinkowe formy wykorzystywania składników, a także szereg innych, praktycznych umiejętności.

Osobiste doświadczenia ze szkoleniami cukierniczymi online

Jako osoba, która od ok. 4 lat regularnie uczestniczy w kursach cukierniczych online, muszę przyznać, że jest to dla mnie niezwykle wygodna forma. Uważam, że to od kursantów zależy, czy i jak przygotują się do szkolenia w formie internetowej. W przypadku wapas.pl, kursant otrzymuje maila z podziękowaniem za zakup szkolenia, zaproszenie do platformy transmisji szkolenia, recepturę wraz z listą produktów niezbędnych do stworzenia wypieku, a także listę akcesoriów i produktów, które będą potrzebne w trakcie realizacji kursu. Po szkoleniu firma oferuje także dostęp do nagrania przez minimum kolejnych 6 miesięcy, dzięki czemu każdy uczestnik może wrócić sobie do zapisu w dowolnym czasie.