Folia stretch to jeden z najpowszechniejszych materiałów służących do pakowania, który obecnie wykorzystuje się niemal w każdej gałęzi przemysłu. Nie ma w tym nic dziwnego, jest bowiem stosunkowo tani oraz pozwala odpowiednio zabezpieczyć pojedyncze przedmioty, a nawet duże palety. To właśnie jego uniwersalność i wytrzymałość sprawiają, że tak wielu producentów decyduje się wykorzystać stretch w swojej firmie. Jednym z bardziej doświadczonych producentów tego materiału jest firma Ergis. Jej folia stretch – recenzja pokazuje bardzo dobre opinie użytkowników, warto więc bliżej się jej przyjrzeć.

Folia stretch — właściwości mechaniczne

Kupowanie folii u pierwszego lepszego producenta może nie okazać się najlepszym pomysłem, bowiem nie każdy stretch oferuje te same możliwości. Rozwiązania, które w swojej ofercie posiada firma Ergis, są niezwykle wytrzymałe, na co w pierwszej kolejności wpływa proces produkcji. Metoda wylewu szczelinowego sprawia, że folia zyskuje swoje niesamowite właściwości. Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać folię stretch Ergis, jest materiał użyty do jej produkcji. Chodzi tu konkretnie o liniowy polietylen, który odznacza się niską gęstością. To właśnie z tego powodu folia stretch jest niezwykle rozciągliwa, a jedna jej rolka wystarcza na naprawdę długi czas. Ergis to firma, która w swojej pracy stawia na dbałość o najmniejszy szczegół, co widać na pierwszy rzut oka. Jej folia stretch jest niezwykle funkcjonalna, praktyczna, a także cechuje się niesamowitą wytrzymałością.

Szeroka oferta folii stretch

W ofercie producenta Ergis można znaleźć naprawdę szeroki wybór folii stretch. Każdy klient znajdzie tu rozwiązania idealnie pasujące do zastosowania maszynowego, jak i ręcznego. Folia maszynowa doskonale nadaje się do pakowania ładunków zbiorczych na paletach oraz przedmiotów o większych gabarytach. Ta opcja doskonale sprawdza się w połączeniu z automatami czy owijarkami. Z kolei folia stretch ręczna sprawdza się doskonale do pakowania mniejszych przedmiotów czy paczek kurierskich. Duża rozciągliwość oraz wytrzymałość sprawiają, że jest to produkt godny polecenia. Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie zdecyduje się klient, otrzyma on bardzo wytrzymałą folię stretch, która poradzi sobie z każdym wyzwaniem. Korzystając z niej, można mieć pewność, że zabezpieczony za jej pomocą ładunek z pewnością będzie dobrze chroniony. Jednocześnie warto wspomnieć, że ta folia stretch wykazuje odporność na negatywne warunki atmosferyczne oraz substancje chemiczne.

Czy warto kupić folię stretch od Ergis?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, wystarczy zajrzeć do niezwykle licznych opinii, jakie wystawiają użytkownicy. Zwracają oni uwagę zwłaszcza na niezwykle szeroką ofertę, dużą wytrzymałość folii stretch, a także jej rozciągliwość. Co ważne, produkty od Ergis są dostępne w relatywnie niskiej cenie, z którą w parze idzie najwyższa jakość.