Prowadzenie własnej działalności gospodarczej związanej z produkcją przemysłową wymaga implementacji szeregu skutecznych i sprawnych systemów, które wpłyną na komfort pracy kadry pracowniczej oraz poprawią efektywność przeprowadzanych procesów produkcyjnych. Jako właściciel trzech zakładów produkcyjnych, zdaję sobie sprawę z tego, jak istotną rolę w kontekście wydajności pracy stanowi zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza w zakładzie pracy.

Kilka miesięcy temu zdecydowałem się na współpracę z firmą NAAR Technik, która zajmuje się projektowaniem planów instalacyjnych, a także kompleksowym montażem systemów odpylania przemysłowego. Po dłuższym czasie użytkowania instalacji mogę wysunąć kilka przemyślanych wniosków.

Instalacje odpylania – poszukiwanie firmy

Moje hale produkcyjne wyposażone są w wiele systemów technologicznych, które pozwalają zoptymalizować wszelkie procesy związane z produkcją przemysłową. Niecały rok temu zdałem sobie jednak sprawę, że w prowadzonych przeze mnie zakładach brakuje zoptymalizowanego systemu odpylania przemysłowego, który zwiększyłby efektywność pracy i uchronił pracowników przed koniecznością obcowania z niebezpiecznymi oparami czy pyłami.

Decyzja o podjęciu współpracy z firmą zajmującą się instalacją wyciągów powietrza (przemysłowych) poprzedzona była analizą szeregu ofert na rynku.

Wyciąg powietrza przemysłowy – użytkowanie systemu odpylania przemysłowego

Od samego początku wiedziałem, że chcę postawić na energooszczędny system i usługodawcę, który posiada wieloletnie doświadczenie w tego typu realizacjach. Zależało mi na minimalizacji kosztów eksploatacyjnych przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości komponentów instalacyjnych. Tak trafiłem na firmę NAAR Technik.

Po zatwierdzeniu warunków współpracy firma terminowo wykonała instalację odpylania przemysłowego. Parametry pracy poszczególnych podzespołów zostały dopasowane do specyfiki zakładów, a pracownicy przedsiębiorstwa kompleksowo przedstawili sposób obsługi systemu. Co więcej, kadra zaznajomiła pracowników z zasadami działania poszczególnych komponentów, procedurami konserwacji, a także wszelkimi modyfikowalnymi parametrami technicznymi.

Czy polecam instalacje odpylania przemysłowego?

Decydując się na współpracę z firmą montującą systemy odpylania przemysłowego, warto pamiętać o weryfikacji jakości usług oferowanych przez danego usługodawcę. Instalacje tego typu powinny być projektowane od podstaw i zgodnie z indywidualnymi potrzebami danego zakładu produkcyjnego.

Aby zapewnić niezawodność oraz optymalną wydajność pracy wszystkich komponentów, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów technicznych (m.in.: metraż budynku, rodzaj pyłów, poziom emisji zanieczyszczeń, wydajność energetyczną czy przepływ powietrza w zakładzie).

Po kilku miesiącach użytkowania wyciągu powietrza (przemysłowego) i całego systemu instalacyjnego muszę przyznać, że była to jedna z lepszych inwestycji w ciągu ostatnich lat. Współpraca z firmą NAAR technik przebiegła sprawnie oraz bez żadnych komplikacji.