Oppo to chińska firma produkująca smartfony, które w założeniu mają być tańszą alternatywą dla konkurencji. Niższa cena niekoniecznie musi jednak oznaczać, że telefon jest kiepskiej jakości. Jak w takim razie prezentuje się Oppo Reno 6 Pro w wersji 128 Gb i kolorze błękitnym?

Oppo Reno 6 Pro

Smartfon Oppo Reno 6 Pro to naprawdę niezły telefon i muszę przyznać, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Producent zastosował tutaj wiele ciekawych rozwiązań, które powinny spodobać się większości użytkowników. Oppo Reno 6 Pro prezentuje się bardzo dobrze. Elegancki design został tu połączony z pozoru delikatną konstrukcją, która zapewnia jednak niezbędną wytrzymałość. W urządzeniu widoczna jest bardzo wysoka jakość wykonania i dbałość o szczegóły co jest dużym plusem. Dzięki zastosowaniu matowego szkła, które w dotyku przypomina trochę metalową powłokę refleksy światła odbijają się w bardzo efektowny sposób, a oprócz tego dzięki takiemu rozwiązaniu na tyle telefonu nie zostają odciski palców. Dobrze zaprojektowana wyspa z trzema aparatami ładnie zgrywa się z całościowym wyglądem Oppo Reno 6 Pro. Do tego znacznie ograniczono ramki obudowy wokół 6,43-calowego ekranu, dzięki czemu wydaje się on jeszcze większy. Jeżeli chodzi o wyświetlacz to sprawdza się bardzo dobrze, a można powiedzieć, że wręcz świetnie. Telefon posiada wsparcie 5G, co zwłaszcza z czasem będzie miało coraz większe znaczenie. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na dość mocną baterię, która ze spokojem powinna wystarczyć na cały dzień, ma to związek z jej dużą pojemnością, która wynosi 4500 mAh. Do ładowania jest przeznaczona niesamowicie szybka ładowarka o mocy 65W, która pozwala naładować baterię do pełna w mniej więcej pół godziny, co jest niezwykle dobrym wynikiem. W kwestii wydajności również jestem pod wrażeniem, ponieważ do dyspozycji mamy tutaj aż 12 Gb pamięci RAM, a do tego procesor MediaTek Dimensity 900 z ośmioma rdzeniami, które działają bezbłędnie. Korzystając z różnych aplikacji o różnych wymaganiach, ani razu nie zdarzyło się, żeby telefon mi się zaciął. Wszystko działa bardzo płynnie.

Oppo Reno 6 Pro – test

Przeprowadzając test Oppo Reno 6 Pro, nie zauważyłem żadnych rażących kwestii, które utrudniałyby korzystanie z dostępnych w telefonie funkcji. Jeżeli chodzi o aparat to Oppo Reno 6 Pro zostało wyposażone w pokaźny zestaw obiektywów, które pozwalają na robienie wysokiej jakości zdjęć zarówno w porze nocnej, jak i dziennej. Doskonale sprawdzi się do dokumentowania fajnych wyjazdów i wydarzeń, jednak to, co szczególnie zwróciło moją uwagę to genialne filmy, jakie można nagrywać za pomocą Oppo Reno 6 Pro, które prezentują się naprawdę fenomenalnie. Aparaty dysponują bardzo dobrym zoomem, przez co nawet przy bardzo dużym zbliżeniu można zachować świetną jakość.

Oppo Reno 6 Pro – opinie

Podsumowując, Oppo Reno 6 Pro jest naprawdę świetnym telefonem, w którym nie występują żadne uciążliwe wady, doskonale zaprojektowany, z pięknym designem i mocną wydajnością będzie doskonałym wyborem, zwłaszcza że jego cena jest znacznie niższa niż w przypadku konkurencyjnych modeli. Jedyną widoczną dla mnie wadą jest niska częstotliwość odświeżania wynosząca jedynie 90 Hz.