Samsung Galaxy A52s 5g to model, który pod pewnymi względami przewyższa swojego poprzednika, a mimo to kosztuje niewiele więcej. Wśród smartfonów ze średniej półki cenowej, na której się znajduje, może się natomiast pochwalić licznymi przewagami.

Samsung Galaxy A52s 5g – recenzja

Samsung Galaxy A52s 5g od długiego czasu zbiera bardzo pozytywne opinie użytkowników. Po przetestowaniu zgodnie uważamy, że są one jak najbardziej zasadne. Smartfon sprawdza się pod względem funkcjonalnym, a ponadto niczego mu nie brakuje w kwestii estetyki.

Samsung Galaxy A52s 5g – test pod kątem specyfikacji

Samsung Galaxy A52s 5g to telefon, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Konstrukcja jest delikatna i ergonomiczna. Obudowa natomiast – przyjemna w dotyku, a w dodatku wodoodporna, co jest niespotykaną cechą, jak na tę cenę.

Wymieniając atuty smartfona Samsung Galaxy A52s 5g, nie można pominąć wyświetlacza. Technologia Super AMOLED zachwyca doskonałą jakością kolorów, ich świetnym odwzorowaniem, a ponadto szybko oraz dokładnie reaguje na dotyk. Ze względu na to, że gradient pomiędzy odcieniami jest dość subtelny, obraz zyskuje bardzo dobrą głębię. Wyświetlacz ma optymalny rozmiar i wysoką rozdzielczość. Zapewnia niezwykłą płynność ruchu, dwukrotnie większą niż wartość standardowa. W praktyce oznacza to, że Samsung Galaxy A52s 5g radzi sobie wyśmienicie nie tylko podczas codziennych czynności, ale także świetnie obsługuje nawet wymagające gry.

Ośmiordzeniowy procesor oraz pamięć RAM na poziomie 6 GB zapewniają mu sprawną, energooszczędną oraz wydajną pracę bez zakłóceń, również w przypadku, gdy sytuacja wymaga wielozadaniowości. Samej pamięci wewnętrznej również nie można nic zarzucić – otrzymujemy do dyspozycji 128 GB z możliwością rozbudowania do 512.

Samsung Galaxy A52s 5g – opinie na temat funkcjonowania

Nas zaskoczyło w ogromnej mierze to, jak Samsung Galaxy A52s 5g radzi sobie z robieniem zdjęć. Do dyspozycji smartfon daje nam aż 3 obiektywy oraz czujnik pomiaru głębi. Aparat główny ma aż 64 Mpix, a pozostałe obiektywy również wybijają się na tle konkurencji. Tryb nocny robi zaskakująco dobre zdjęcia, co jest rzadko spotykane w modelach z tej półki cenowej.

Akumulator ładuje się szybko, jednak nie ma tu mowy o szybkim wyczerpaniu baterii. Głośniki stereo dają ładny, zrównoważony i czysty dźwięk. Doceniamy także designerski wygląd, który prezentuje Samsung Galaxy A52s 5g.

Skoro o 5g mowa, jest to obecnie ogromny plus. Dzięki niemu możliwe jest 20 razy szybsze przesyłanie danych, co odczuwa się podczas streamingu, grania oraz pobierania plików. Smartfon działa ponadto sprawnie, wydajnie i bez żadnych zakłóceń. Niewątpliwym atutem jest jego wodo- i pyłoodporność, co wpływa na przedłużenie żywotności urządzenia.
Samsung Galaxy A52s 5g to naprawdę przemyślany model, robiący duży krok w kierunku zwiększonej wydajności. Kompleksowe, inteligentne funkcje, takie jak czytnik linii papilarnych, sprawiają, że telefon jest niezwykle wygodny w użytkowaniu, a ponadto warty swojej ceny.