Samsung Galaxy M21 ceniony jest przez użytkowników za stosunkowo niewielką cenę, a także fakt, że daje wiele możliwości. Dzięki temu zyskał pochlebne miano “budżetowego smartfona”. Czy rzeczywiście ten model prezentuje się w tak pozytywny sposób? Przekonajmy się!

Samsung Galaxy M21, test – jak parametry sprawiają, że ten sprzęt daje sobie radę?

Prezentowany model ma dość duże rozmiary, bo liczy sobie 159 × 75,1 × 8,9 milimetrów, co daje spory wyświetlacz (6,2 cala), który może się ponadto pochwalić optymalną rozdzielczością na poziomie 2340 × 1080 pikseli. Smartfon został wyposażony w inteligentny procesor ośmiordzeniowy Exynos 9611. Ten element stwarza możliwość uzyskania niezwykle jakościowych zdjęć – aparat główny osiąga aż 48 megapikseli, natomiast przedni 20, co jest dużą zaletą.

Android 10 oferuje przejrzysty interfejs One UI 2.0 oraz szereg praktycznych funkcji, takich jak zarządzanie czasem spędzanym na telefonie. Samsung zadbał także o poprawki w kwestii jakości dźwięku.

Ogromnym atutem telefonu Samsung Galaxy M21 jest jego wydajna bateria. Akumulator litowo-polimerowy o pojemności 6000 mAh ma świetne parametry i jest w zasadzie niezawodny. Pamięć wewnętrzna na poziomie 64 GB oraz 4 GB RAM robią bardzo pozytywne wrażenie – zwłaszcza że można je uzupełnić o 521 GB za pomocą kart microSD.

Samsung Galaxy M21 – recenzja

Naszą uwagę w pierwszej kolejności zwrócił ekran. Może się pochwalić doskonałą ostrością oraz optymalnym nasyceniem barw. Nie bez znaczenia są tu również kąty widzenia, a także możliwość regulacji jasności w naprawdę dużym zakresie.

Głośniki sprawują się doskonale w codziennym zastosowaniu – dźwięk jest czysty i dość głośny przy maksymalnym ustawieniu suwaka. Trzy aparaty dają bardzo dużo możliwości w kwestii robienia zdjęć. Duży plus za odzwierciedlenie naturalnych kolorów, szczegółowość oraz szeroki kąt, który pozwala na uchwycenie większej ilości elementów. Miłośnikom nocnych eskapad spodoba się tryb zdjęć nocnych.

Korzystanie z Samsung Galaxy M21 jest bardzo komfortowe, ponieważ mamy możliwość włączenia trybu obsługi jedną ręką. Podzespoły sprawdzają się bardzo dobrze – rzadko kiedy ma się do czynienia z trudnościami w załadowaniu treści. Ogromną zaletą jest obecność modułu NFC, co umożliwia płatności zbliżeniowe.

Z dodatkowych funkcji wrażenie robią skaner linii papilarnych oraz szybkie ładowanie. Co więcej, Samsung Galaxy M21 obsługuje do 3 kart na raz, dlatego z powodzeniem sprawdzi się także jako telefon biznesowy.

Samsung Galaxy M21 – podsumowanie

Dawno żaden telefon z tej półki cenowej nie zrobił na nas tak dobrego wrażenia, jak Samsung Galaxy M21 – opinie wyrażające się o nim pochlebnie są jak najbardziej uzasadnione.

Zdecydowanie jest to jeden z najlepszych smartfonów do 1000 złotych. Oferuje szereg funkcji, którymi dysponują znacznie droższe modele. Ten wydaje się bardzo dobrze przemyślany pod każdym kątem, zarówno wizualnym, jak i funkcjonalnym. Doskonale sprawdzi się w codziennym użytku, oferując dobrą jakość i komfort użytkowania.