Jest uważany za jeden z najdoskonalszych modeli z tej serii, a zarazem postrzega go się jako najbardziej opłacalny. Użytkownicy i testerzy wyrażają pozytywne opinie nie tylko o funkcjonalności urządzenia, ale również o jego designie. Czy Samsung Galaxy S20 FE rzeczywiście zasługuje na brawa?

Samsung Galaxy S20 FE – recenzja

Wersja Fan Edition to ulepszenie wcześniejszego modelu S20 – w naszej opinii bardzo korzystne. Samsung Galaxy S20 FE to świetny smartfon należący do wyższej półki cenowej, jednak jest zdecydowanie wart inwestycji. Oferuje udogodnienia, których niekiedy próżno szukać u droższych modeli.

Samsung Galaxy S20 FE, test – jak wygląda specyfikacja?

Samsung Galaxy S20 FE został wyposażony w najlepszy możliwy procesor ośmiordzeniowy Exynos 990, który zapewnia solidne i niezawodne działanie urządzenia. Bateria również robi ogromne wrażenie z uwagi na to, że wykorzystano w jej przypadku inteligentne rozwiązania – sztuczna inteligencja zapamiętuje, w jaki sposób użytkujemy telefon i dostosowuje zużycie baterii, aby starczyła nam na długo. Do tego dochodzi bardzo szybkie ładowanie z możliwością bezprzewodowego uzupełnienia energii.

Wyświetlacz należy do tych większych, jednak nie jest toporny, a umożliwia szerokie wykorzystanie smartfona w wygodny sposób. Rozdzielczość na poziomie 2400 × 1080 oraz technologia Super AMOLED pozwalają uzyskać doskonale pogłębione kolory i rewelacyjny kontrast, co w połączeniu z bardzo szybkim odświeżaniem ekranu (120 Hz) daje ogrom wrażeń. Obraz jest niezwykle płynny, co potęguje doznania z gier, filmów czy seriali.

Aparat lekką ręką można zaliczyć do profesjonalnych. Trzy obiektywy, a także przednia kamera o wartości 32 Mpix pozwalają na uzyskanie niebanalnych i efektownych zdjęć. Zoom optyczny umożliwia 3-krotne przybliżenie, natomiast Space Zoom aż 30-krotne. Jakość wideo też jest rewelacyjna – Samsung Galaxy S20 FE pozwala na nagrywanie filmów w 4K (60 klatek na sekundę) zarówno obiektywem tylnym, jak i przednim.

Pamięć RAM posiada optymalną objętość 6 GB, natomiast wewnętrzna także może się pochwalić świetną pojemnością na poziomie 128 GB – oczywiście z możliwością rozszerzenia.

Jak sprawuje się Samsung Galaxy S20 FE? Opinie

Wrażenie, że obcuje się z wyższą półką, zaczyna się już w momencie wzięcia telefonu do ręki – cechuje się smukłością, bardzo dobrym wyprofilowaniem, idealnym wyważeniem, a ponadto posiada matowe wykończenie, co sprawia, że jest przyjemny w dotyku.

Samsung Galaxy S20 FE charakteryzuje się wodoszczelnością, a w połączeniu z jakością materiałów oraz wykonania można mieć pewność, że jego żywotność jest naprawdę długa. Zakres jasności ekranu pozwala korzystać ze smartfona niezależnie od warunków, a zastosowane ulepszenia i technologie sprawiają, że oglądanie jakiegokolwiek rodzaju treści wywołuje niesamowite wrażenia.

Inteligentna bateria sprawuje się doskonale, dzięki czemu użytkowanie telefonu jest jeszcze przyjemniejsze. Urządzenie samo zapobiega sytuacji, w której bateria rozładowałaby się w niepożądanym momencie.

Nad modelem Samsung Galaxy S20 FE można by się naprawdę długo zachwycać, bo niczego mu nie brakuje.