Chińska marka Oppo cieszy się stale rosnącą popularnością wśród użytkowników smartfonów, produkty marki swoją pozycję na rynku zawdzięczają temu, że w niskiej jak na tego typu urządzenia cenie można otrzymać bardzo przyzwoity telefon, który oferuje możliwość skorzystania z różnych przydatnych funkcji. Jednym z telefonów marki, który szczególnie zasługuje na szersze omówienie jest Oppo A16.

Oppo A16 – recenzja

Przedstawiona w tej recenzji wersja telefonu jest w kolorze czarnym i posiada 32 Gb, dla większości osób taka pojemność będzie niewystarczająca, na szczęście można tanio kupić dodatkową kartę i rozszerzyć pamięć telefonu Oppo A16. Ten smartfon przede wszystkim jest bardzo tani i wydawać by się mogło, że w takiej cenie nie ma za bardzo czego oczekiwać. Nie do końca jest to prawda, ponieważ Oppo A16 może pochwalić się, chociażby bardzo silną baterią o pojemności aż 5000 mAh, która ze spokojem starczy na dłuższy czas używania. Urządzenie to będzie świetnym wyborem dla osób, które na przykład lubią wyruszać w podróże, w czasie których dostęp do prądu będzie ograniczony.

Zdecydowanie na plus jest tutaj nie tylko stylowy design, jaki został wprowadzony przez producenta, ale również bardzo mała waga, dzięki czemu telefon nie będzie ciążył w kieszeni, ponieważ waży jedynie 190 gramów. Z tyłu telefonu zastosowano matową teksturę AG, która ładnie mieni się w zależności ustawienia względem światła, niestety jest dość podatna na zarysowania, dlatego warto będzie zabezpieczyć ją za pomocą odpowiednio dopasowanego etui. Wygodny ekran o przekątnej 6,52 cali pozwala na wygodne używanie telefonu, zastosowana matryca sprawuje się raczej dobrze. Został tu również zastosowany system zapamiętywania preferencji dotyczących jasności ekranu, który korzysta z możliwości sztucznej inteligencji. Oppo A16 dysponuje trzema aparatami, które dają możliwość robienia różnego rodzaju zdjęć, dzięki wsparciu sztucznej inteligencji system działa bardzo sprawnie co również jest dość dużym udogodnieniem.

Oppo A16 – test

W kwestii działania telefonu zdarzają się momenty, w których dochodzi do zacinania się urządzenia zwłaszcza w przypadku wymagających aplikacji, nie znaczy to jednak, że zastosowany w smartfonie MediaTek Helio G35 z ośmioma rdzeniami nie daje sobie rady. Jeżeli chodzi o gry to nie ma sensu oczekiwać jakiś niesamowitych rezultatów, jednak w przypadku innych czynności takich jak oglądanie filmów, przeglądanie internetu, czy korzystania z mediów społecznościowych radzi sobie bardzo dobrze. Na wolniejsze działanie telefonu wpływ ma niestety to, że posiada on jedynie 3 Gb pamięci RAM, co jest jednak zrozumiałe biorąc pod uwagę cenę. Aparaty radzą sobie bardzo dobrze do robienia zwykłych zdjęć i nagrywania dobrze wyglądających filmów wideo.

Oppo A16 – opinie

Oppo A16 to nie jest smartfon, który może konkurować z najnowszymi i drogami modelami, jednak należy zwrócić uwagę na to, że nigdy nie był do tego przeznaczony. Ten telefon ma być budżetową alternatywą i w tej roli sprawdza się naprawdę dobrze, zwłaszcza że oferuje bardzo potężną baterię i niezłe możliwości w zakresie robienia zdjęć.