Większość ludzi poszukuje smartfona, który jednocześnie będzie posiadał dwie cechy – kompleksowe wyposażenie oraz przystępną cenę. Czy udało się to osiągnąć twórcom modelu Huawei P40 Lite?

Huawei P40 Lite – recenzja

Huawei P40 Lite często wymieniany jest jako jeden z najbardziej udanych modeli z tej serii, a także jako doskonała propozycja dla osób, które poszukują dobrego smartfona, który będzie się mieścił na niższej półce cenowej. Ile jest w tym prawdy?

Huawei P40 Lite – test parametrów

Wyświetlacz robi wrażenie swoim rozmiarem, podobnie jak metaliczna ramka, która zwiększa walory wizualne smartfona. Ekran prezentuje dobrze nasycone kolory, a producent daje nam możliwość ustawienia ich balansu. Parametry wyświetlacza jak na tę półkę cenową są niezwykle zadowalające – rozdzielczość na poziomie 1080 x 2340 pikseli to rzadkość wśród konkurencyjnych modeli.

Doskonały, ośmiordzeniowy procesor Kirin 810 w połączeniu z 6 gigabajtami RAM gwarantuje solidne i sprawne działanie telefonu, które przekłada się na jego bardzo długą żywotność. Huawei P40 Lite ma 128 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kolejne 256 GB, co jest pokaźnym osiągnięciem.

Przycisk blokady jest jednocześnie czytnikiem linii papilarnych, który sprawdza się niezawodnie i umożliwia dodanie kilku odcisków palców, dzięki czemu telefon odblokujemy wygodnie zarówno prawą, jak i lewą ręką.

Głośniki sprawdzają się dobrze na różnych poziomach głośności, dając czyste dźwięki. Huawei P40 Lite posiada ponadto aż 4 aparaty, w tym główny może się pochwalić osiągnięciem 48 megapikseli. Przednia kamerka (16 megapikseli) pozwala na wykonanie jasnych i wyraźnych selfie. Aparat został wyposażony w tryb nocny, który także sprawuje się przyzwoicie.

Huawei P40 Lite, recenzja – jak smartfon radzi sobie w praktyce?

Huawei P40 Lite zaskoczył nas pod wieloma względami. Pierwszym z nich była jakość wykonania, zarówno w kwestii estetycznej, jak i wytrzymałościowej. Przyciski są ergonomiczne i intuicyjne. Telefon dobrze leży w dłoni i jest wygodny w użytku.

Świetny procesor oraz pojemna pamięć RAM zapewniają wydajne i szybkie działanie całego urządzenia. Huawei P40 Lite nie sprawia problemów podczas wielozadaniowej pracy. Bateria może się pochwalić trybem niezwykle szybkiego ładowania, które zapewnia system SuperCharge 40W, który rzadko kiedy występuje nawet w droższych smartfonach.

Wielu martwi fakt, że Huawei P40 Lite nie jest wspierany przez Google. Oznacza to, że na telefonie nie ma fabrycznie zainstalowanych aplikacji typu Chrome czy Gmail, nie można ich również pobrać. Według nas nie jest to żadną ujmą, a ponadto ma swoje niewątpliwe zalety. W tle nie działają zbędne aplikacje, co przyspiesza, ale też wydłuża działanie telefonu. Sklep z aplikacjami Huawei jest co więcej lepiej chroniony przed złośliwymi oprogramowaniami niż Google Play.

Szukasz dobrego smartfona w dobrej cenie? Doskonałym wyborem jest właśnie Huawei P40 Lite – opinie setek użytkowników nie kłamią. I my dokładamy się do pochlebnej recenzji tego niezwykłego telefonu.