Samsung Galaxy S21 to telefon najnowszej generacji oferujący moc niebanalnych możliwości, co pozwala go zaliczyć do smartfonów klasy premium. Choć należy do wyższej półki cenowej, inwestycję rekompensuje jego niezawodna i kompleksowa funkcjonalność.

Samsung Galaxy S21 – recenzja

Pod względem szybkości Samsung Galaxy S21 zostawia daleko w tyle całą konkurencję. Niczego nie brakuje mu również pod względem wizualnym, który uzupełniony został o wytrzymałą obudowę. Wiele osób podchodzi jednak do tego modelu z dystansem. Czy rzeczywiście jest ku temu powód?

Samsung Galaxy S21 – test parametrów i specyfikacji

Kontrowersje wśród konsumentów wzbudził fakt, że choć telefon pretenduje do tego, by uchodzić za klasę premium, obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego. Warto zdawać sobie sprawę, że jest to bardzo mylne wrażenie. Dzięki zastosowaniu tego, a nie innego materiału Samsung Galaxy S21 jest lekki i poręczny, a ponadto dobrze znosi ewentualne upadki. Jakość wykonania widać także w tym, że obudowa jest odporna na zarysowania.

Design jest nowoczesny, ale wyważony i minimalistyczny, podkreślony przez aluminiową ramkę. Wyświetlacz ma optymalne wymiary, zachwyca natomiast częstotliwością odświeżania (dzięki panelowi Dynamic AMOLED 2X). Obraz cechuje się idealną płynnością, a szeroki zakres jasności ekranu sprawia, że z telefonu można wygodnie korzystać nawet w pełnym słońcu.

Skaner linii papilarnych w modelu Samsung Galaxy S21 nie ma sobie równych – czytnik ma większą powierzchnię oraz zwiększoną czułość, dzięki czemu odczytuje odciski palców z najwyższą skutecznością.

Nowe oprogramowanie One UI 3.1 zapewnia maksymalną funkcjonalność urządzenia, a ponadto estetykę i przejrzystość interfejsu. Samsung Galaxy S21 wyróżnia się ponadto mocnymi podzespołami, które jednak na zaważają na wytrzymałości baterii – jest ona wydajna, a ponadto mamy możliwość jej szybkiego ładowania, także bezprzewodowego.

Samsung Galaxy S2 posiada doskonałe obiektywy, które zapewniają optymalną jakość zdjęć, zarówno tych wykonywanych tylnym, jak i przednim aparatem. Niebanalna jest także jakość nagrań w 4K.

Samsung Galaxy S21 – opinie na temat działania

Zastosowane technologie oraz szereg korzystnych, a nawet innowacyjnych funkcji czyni ten telefon niezawodnym urządzeniem niezależnie od warunków czy sytuacji.

Doceniliśmy w nim głośniki stereo oddające głębię dźwięków, niesamowitą szczegółowość i płynność obrazu oraz wodoszczelność, która naprawdę robi wrażenie. Równie efektowne są zdjęcia, prezentujące doskonałe walory estetyczne. Do tego dochodzi możliwość wykorzystania wiele trybów fotografowania. System działa niezawodnie i bez zacięć, w dodatku niezwykle szybko – nieporównywalnie do innych modeli. Czytnik linii papilarnych działa bez zarzutu, co jest naprawdę rzadko spotykane.

Samsung Galaxy S21 to ergonomicznie skonstruowane urządzenie, co jest bardzo odczuwalne podczas użytkowania – telefon doskonale układa się w dłoni, korzystanie z przycisków jest wygodne. To smartfon, który z powodzeniem będzie towarzyszył przez wiele lat.